24H Lecznica Weterynaryjna - Blog

Toksoplazmoza u kota jest chorobą, spowodowaną pierwotniakiem Toxoplasma Gondii. Przez lata kobiety w ciąży obawiały się styczności z tymi zwierzętami ze względu na ryzyko zarażenia płodu skutkujące ciężkimi wadami rozwojowymi. Nawet współcześnie, pomimo łatwego dostępu do informacji i apeli weterynaryjnych lecznic, w społeczeństwie wciąż pokutują różnego rodzaju mity na temat toksoplazmozy.

Rozważasz zaproszenie do swojego domu czworonoga? Musisz zatem liczyć się z tym, że na jego utrzymanie wydasz nawet do kilku tysięcy złotych w skali całego roku. Od czego zależy zatem wysokość ponoszonych kosztów i co najczęściej znajduje się na „psiej liście zakupów”?

Zabawa z psem pozwala zapoznać go z otaczającym światem, dostarcza mu wielu zróżnicowanych bodźców oraz umożliwia zbudowanie więzi między czworonogiem, a jego właścicielem. Odpowiednia rozrywka i regularna aktywność fizyczna jest zatem podstawą prawidłowego rozwoju psa.

W upalne dni, gdy żar leje się z nieba, zwierzęta podobnie jak ludzie są narażone na odwodnienie, przegrzanie oraz udar cieplny. Odpowiednia opieka nad pupilem w miesiącach letni zapewne pozwoli uniknąć wielu kłopotów zdrowotnych. Jak zatem pomóc zwierzęciu w przetrwaniu ekstremalnie wysokich temperatur? Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty w lecznicy weterynaryjnej?