24H Lecznica Weterynaryjna - Blog

Nasze psy mogą być atakowane przez wiele rodzajów pasożytów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wszystkie one zagrażają zdrowiu, a niektóre nawet życiu naszych czworonożnych pupili, dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej i jeśli zaatakują naszego psa, jak najszybciej podjąć z nimi walkę.

Posiadanie psa to ogromna przyjemność płynąca z kontaktu z nim, która pozytywnie wpływa na osoby w każdym wieku, ale pamiętajmy również o tym, że wiąże się ona z pewnymi obowiązkami. Jednym z ważniejszych z nich jest konieczność zaszczepienia psa na najbardziej niebezpieczne choroby, jakie mogą mu grozić.

Każdy posiadacz zwierzaka domowego zdaje sobie sprawę, że poza przyjemnymi chwilami znajdują się również obowiązki, do których zaliczyć należy m.in. regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku stosowanie profilaktyki.  Tylko dzięki niej będziemy mieli pewność, że nas zwierzak rozwija się prawidłowo i nie powstają u niego żadne poważne choroby.

Warto wiedzieć, że biegunka to najczęstszy objaw dolegliwości układu pokarmowego u psów. Jej przebieg jest wyjątkowo uciążliwy, ale na całe szczęście jej wystąpienie nie musi wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Co zrobić w przypadku, kiedy biegunka dopadnie naszego pupila? Jak sobie z nią radzić? – zachęcamy do uważnej lektury poniższego artykułu.