24H Lecznica Weterynaryjna - Blog

Pies

Wybieracie się Państwo poza granice kraju i planujecie wziąć ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela? Teraz to już żadnej problem. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to aby przed podróżą wyrobić dla niego paszport. Tylko w ten sposób możecie mieć pewność, że pupil będzie podróżował komfortowo i bez żadnych utrudnień.  Jakie warunki trzeba spełnić i o czym należy pamiętać przed wykonaniem paszportu?  

Weterynarz

Decyzja o posiadaniu zwierzaka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Należy pamiętać, że zwierzęta, tak jak i ludzie, chorują oraz potrzebują opieki lekarskiej. W związku z tym drugą zaraz po wyborze imienia, decyzją, którą musi podjąć świeżo upieczony właściciel, jest wybór weterynarza, który będzie opiekował się czworonogiem. Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

pies

Chipowanie zwierząt zyskało ogromną popularność w przeciągu ostatnich kilku lat. Dzięki wszczepionemu pod skórę implantowi możliwe jest szybkie zidentyfikowanie pupila w przypadku zaginięcia. Nic więc dziwnego, że w większych miastach przeprowadza się bezpłatne akcje chipowanie zwierząt. Na czym dokładnie polega zabieg i jakie korzyści z niego płyną?

szczeniaki

Decyzję o tym, czym karmić psa, podejmuje właściciel. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie istnieje jedna, stała zasada, która sprawdzi się w przypadku wszystkich czworonogów. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają zróżnicowane zapotrzebowanie na wartości odżywcze, dlatego też niemożliwe jest dobranie dla nich jednej uniwersalnej diety. Warto też pamiętać, że inne produkty podaje się szczeniakowi, a inne dorosłemu psu.