Weterynarz

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań weterynarza?

Odległość

Odległość to bardzo ważny czynnik, dlatego w trakcie poszukiwań najlepiej w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę lecznice, które znajdują się w naszym niedalekim sąsiedztwie.  Często zdarza się, że zwierzak wymaga częstych kontroli weterynaryjnych – w takim przypadku o wiele łatwiej udać się z nim do pobliskiej przychodni, niż jechać na drugi koniec miasta. Tak samo jest w sytuacjach, w których jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy weterynarza w trybie pilnym – wtedy również odległość ma bardzo duże znaczenie.

Wyposażenie gabinetu

Pierwszą wizytę w lecznicy weterynaryjnej można odbyć nawet bez zwierzaka. Taka samotna wycieczka pozwoli nam na spokojnie „przebadanie terenu”. W czasie jej trwania koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na wyposażenie lecznicy oraz to, w jaki sposób jej pracownicy traktują swoich czworonożnych podopiecznych. Zebrane obserwacje z pewnością ułatwią w podjęciu właściwej decyzji.

Znajomi

Każdy z nas posiada znajomych lub sąsiadów, którzy mają własne zwierzęta.  Na pewno każdy z nich ma też swojego własnego weterynarza. Nie bójmy się o to zapytać. Bardzo często zdarza się, że osoby, którymi się otaczamy, mogą udzielić nam wyjątkowo cennych rad, na temat wyboru lecznicy weterynaryjnej. Dobrze też poszukać opinii w internecie. Oczywiście istnieje ryzyko, że większość z nich napisał sam weterynarz, ale na portalach udzielą się też właściciele czworonogów.

Pierwsza wizyta

O lecznicy weterynaryjnej bardzo dużo mówi pierwsza wizyta. W trakcie jej trwania weterynarz powinien dokładnie przebadać zwierzaka oraz odpowiedzieć na wszystkie zadane przez nas pytania. Dobry lekarz to taki, który zachowuje się miło i profesjonalnie nie tylko w stosunku do właściciela, ale jego zwierzaka. Musimy pamiętać, że czworonogi bardzo często stresują się w nowych miejscach, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie im komfortowych warunków.