Higiena jamy ustnej

Jednym z częstszych problemów z jakimi spotykamy się w naszej praktyce są choroby dotyczące jamy ustnej. Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej to nie tylko dyskomfort dla właściciela, ale i oznaka choroby dziąseł i zębów. Dysponując nowoczesnym sprzętem oferujemy możliwość usunięcia kamienia nazębnego i korekcje uzębienia. Doradzimy jak dbać o zdrowe zęby naszych pupili.

Jama usta psów

Wiele ras psów (zwłaszcza tych mniejszych) ma duże problemy z uzębieniem w okresie dorastania. Warto pamiętać by pokazać ząbki rosnącego malucha lekarzowi, niektóre z wad zgryzu, dodatkowe zęby można wyeliminować. Wszyscy właściciele Yorków powinni być szczególnie wrażliwi na stan jamy ustnej swoich pupili. Właściciele kotów powinni rozumieć, że stan jamy ustnej i błon śluzowych u tych zwierząt jest często zwierciadłem stanu ich układu odpornościowego, obecność nadżerek, częste ślinienie może być objawem poważnych chorób!

To, jak  często należy usuwać kamień nazębny, zależy od szybkości jego narastania. Tempo to można spowolnić stosując odpowiednie karmy i dodatki żywieniowe dostępne w naszej lecznicy weterynaryjnej.