Jeśli posiadają Państwo psa lub kotka poniżej 1. roku życia, warto zadbać o jego zdrowie i przystąpić do programu opieki dla juniorów, który obejmuje m.in. odrobaczanie i szczepienia. Zapraszamy do lecznicy!

Zwierzaki do pierwszego roku życia traktujemy jak juniorów. To niezwykle ważny okres w życiu każdego psa i kota. Pierwsze miesiące życia to czas, w którym poznają świat, dom i ukochanego właściciela, to również znakomity czas, by poznać swojego weterynarza. Nie czekajcie Państwo z wizytą do pierwszego szczepienia lub choroby. Wizyta u weterynarza nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Niech maluch zrozumie, że do lekarza przyjść można, by dostać smakołyk lub nową zabawkę, a może poznać rówieśnika i przyszłego towarzysza zabaw? Dla Państwa taka wizyta to okazja, by zadać kilka pytań, uzyskać potrzebne porady. Wreszcie dla nas takie wizyty są najmilsze, są świetną okazją, by nie tylko zdobyć zaufanie przyszłych pacjentów, ale także by zdobyć nowych czworonożnych przyjaciół.

Program szczepień

Szczepienia zaczynamy najczęściej w 8 tygodniu życia a kolejne powtarzamy co 4 tygodnie. Doboru odpowiedniej szczepionki i programu szczepień dokonamy w gabinecie. Przed szczepieniem należy malucha odrobaczyć.

Jak często odrobaczać?

Najprościej mówiąc: zawsze kiedy są robaki. Żeby wiedzieć czy są należy przeprowadzić badanie kału w kierunku obecności jaj pasożytów. Producenci preparatów przeciw pasożytom zalecają ich stosowanie „profilaktycznie” min. 2 razy w roku. Należy jednak pamiętać odrobaczanie to nie „zapobieganie inwazjom” lecz ich zwalczanie. Stosowanie się do zaleceń producenta nie oznacza, że nie trzeba będzie leczyć psa z inwazji pasożytów częściej.

Dieta dla malca

Na rynku znajduje się wiele lepszych lub gorszych karm przeznaczonych dla juniorów. Najlepsze, w naszej ocenie, dostępne są w naszym sklepiku.

Kiedy maluch zachoruje…

Małe zwierzęta są bardziej narażone na powikłania takie jak wtórne infekcje czy odwodnienie. Dlatego każde gorsze samopoczucie malca może i powinno wzbudzać Państwa niepokój.